Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče.

.

 

Oznámení o zapojení do EET.

“Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

Doplňkové služby Dobírka se EET netýká.

Vzhledem k aktuálnosti tématu EET bychom Vás chtěli informovat, že platby, které přepravní služby Fofr a DPD jako prostředník vybírá při předání zásilky a následně převádí bezhotovostně na účet odesílatele, podle zákona nepodléhají elektronické evidenci tržeb.

 

 

Jsme také na Facebooku.


Buďte informováni o novinkách a akcích, které pro Vás stále připravujeme.

 


Facebook


TN.CZ


Objevte kouzlo fototapet

 

 

 

 

 

Užitečné odkazy:

NajduZboží.cz

katalog stránek, firem, obchodů, katalog, profi katalog, profikatalog.cz

Katalog obchodů

Seznam internetových obchodů, eshop, obchod, online - 4obchody.com

Evropský katalog stránek

Nejnižší ceny

CenyZboží.cz


Obchodní podmínky
Obchodní podmínky

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží a služeb prostřednictvím internetového obchodu www.dek-art.cz. Obchodní podmínky určují obchodní vztahy mezi prodávajícím (dodavatelem) firmou Radim Vonderka, Vrbická 115, Ostrava a zákazníkem (spotřebitelem) na straně druhé, jejichž předmětem je dodávka zboží či služeb na internetových stránkách www.dek-art.cz

 

Provozovatel:

Radim Vonderka

IČ: 64118789

DIČ: CZ7402195537

Číslo účtu: 2500501011/2010

Vrbická 315/115

713 00 Ostrava

 

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami občanským zákoníkem (č. 40/1964 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.). Je-li smluvní stranou jiný subjekt než spotřebitel, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami obchodním zákoníkem, z.č. 513/1991 Sb., vše ve znění novel.

 

Vymezení pojmů

Spotřebitelská smlouva je smlouva kupní, smlouva o dílo, případně jiné smlouvy, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel.

Prodávající (dodavatel) je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Je to podnikatel, který přímo nebo prostřednictvím jiných podnikatelů dodává kupujícímu výrobky nebo poskytuje služby.

Spotřebitel (kupující) je právnická či fyzická osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Nakupuje výrobky nebo užívá služby za jiným účelem než pro podnikání s těmito výrobky nebo službami.

Kupující (který není spotřebitel) je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Nakupuje výrobky nebo služby za účelem dalšího podnikání s těmito výrobky a službami. Tento kupující se řídí obchodními podmínkami v rozsahu, které se ho týkají a obchodním zákoníkem.

 

Kupní smlouva

Spotřebitel (kupující) - návrhem k uzavření kupní smlouvy je zboží nebo služby nabízené dodavatelem na stránkách e-shopu www.dek-art.cz. Kupní smlouva vzniká odesláním objednávky spotřebitelem (kupujícím) a přijetím objednávky dodavatelem, který tuto objednávku neprodleně informativním emailem potvrdí kupujícímu na jeho zadaný e-mail. Na vznik smlouvy však toto potvrzení nemá vliv. Vzniklou smlouvu (včetně dohodnuté ceny) lze měnit nebo rušit pouze na základě dohody obou stran nebo na základě zákonných důvodů.

Kupující (který není spotřebitel) - návrhem na uzavření kupní smlouvy je odeslaná objednávka zboží kupujícím a samotná kupní smlouva je uzavřena momentem doručení závazného souhlasu prodávajícího kupujícímu s tímto jeho návrhem.

Uzavřením kupní smlouvy kupující - spotřebitel stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, včetně reklamačního řádu, a že s nimi souhlasí.

Prodávající (dodavatel) si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část před uzavřením kupní smlouvy, na základě dohody s kupujícím, v těchto případech:

zboží se již nevyrábí

zboží se již nedodává

zboží nemůže být doručeno v termínu

V případě, že kupující - spotřebitel zaplatil již část nebo celou částku kupní ceny, bude mu tato částka převedena zpět na jeho účet nebo adresu a to do 10 pracovních dnů, čímž k uzavření kupní smlouvy nedojde.

Není-li uvedeno jinak, ceny zboží a služeb jsou platné v daný den a čas provedení objednávky.

Není-li u zboží v akci uvedena délka platnosti, platí zboží v akci do odvolání nebo vyprodání skladových zásob.

 

Vlastnické právo

Vlastnické právo ke zboží přechází na odběratele dnem zaplacení kupní ceny, případně zaplacením první splátky ve splátkovém režimu. Dnem zaplacení je den připsání částky odpovídající kupní ceně vč. DPH na účet prodávajícího nebo převzetí platby v hotovosti. Za den uskutečnění zdanitelného plnění se považuje den předání zboží přepravci. Při prodlení se zaplacením faktury je dodavatel oprávněn účtovat odběrateli úroky z prodlení ve výši určené ustanovením § 369 obchodního zákoníku.

 

Záruční doba

Není-li uvedeno jinak, standardní doba záruky prodávaného zboží v e-shopu www.dek-art.cz je 24 měsíců.

 

Storno a odstoupení od smlouvy spotřebitelem

Storno objednávky:

Kupující má právo stornovat objednávku bez udání důvodu kdykoliv před jejím závazným potvrzením, nejpozději však do 24 hodin od objednání. Závazným potvrzením je obvykle míněno telefonické ověření objednávky prodávajícím (v případě objednávek nižší hodnoty je objednávka považována za potvrzenou odesláním potvrzovacího emailu s kopií objednávky). Storno objednávky kupijící oznámí buď emailem nebo telefonicky. Na základě tohoto oznámení prodávající zašle kupujícímu email nebo SMS s potvrzením storna objednávky. Do doby potvrzení storna objednávky prodávajícím je objednávka stále považována za aktivní a aktuální.

Po závazném potvrzení objednávky jen v případě, že prodávající nesplní podmínky dodání. V případě stornování potvrzené objednávky je kupující povinen, dle § 53 odstavce 10, uhradit prodávajícímu prokazatelnou škodu vzniklou tímto jednáním. Prodávající uplatní právo na úhradu škody zejména v případě nákupu zboží na zakázku, které bylo nutné na přání zákazníka upravit nebo v případě, že v souvislosti se zajištěním zboží došlo již k vynaložení prokazatelných nákladů, jako zbytečná doprava, balné atd.

Odstoupení od smlouvy - 14 denní lhůta.

Dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku má spotřebitel (kupující) právo zakoupené zboží a dopravu (to jest částka za dopravu výrobku k spotřebiteli) prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Nárok na vrácení zboží máte i v případě objednávky na dálku s osobním odběrem.

Tuto možnost nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. V některých případech může být vrácená částka ponížena o náklady spojené se znovu uvedením zboží do původního stavu, dle § 53 odst. 10 občanského zákoníku.

Jak postupovat při odstoupení od smlouvy:

Zaslat tento vyplněný formulář - Odstoupení od kupní smlouvy - spolu s dokladem potvrzujícím koupi zboží u nás na email info@dek-art.cz a to nejpozději do 14 dne ode dne převzetí zboží.

Odstoupení od kupní smlouvy spolu s dokladem o koupi můžete také zaslat poštou na adresu: Radim Vonderka, Vrbická 115, 713 00 Ostrava

Jak zboží vrátit:

Zboží můžete vrátit osobně nebo zaslat poštou.

Adresa:

Radim Vonderka

Vrbická 115

713 00 Ostrava

Při osobním vrácení zboží je nutno si předem domluvit termín.

 

Doporučujeme:

Před vrácením zboží nafotit. Předejdete tím problémům v případě poškození dopravcem, nebo při řešení sporu.

Zboží řádně zabalit.

 

Co je potřeba vědět:

Veškeré zboží s potiskem je vyráběno až na základě závazné objednávky a je přizpůsobeno požadavkům zákazníka. Jedná se zde o zakázkovou výrobu.

Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Tyto náklady mohou teoreticky dosáhnout i plné ceny zboží.

Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s novým zabalením zboží.

U sortimentu, který byl vytištěn (zejména u fototapet a plakátů), je nutno zkontrolovat zakoupené zboží po obdržení zásilky ještě před samotným lepením nebo jinou aplikací. V případě zjištění výrobní vady je nutné reklamovat výrobek v takovém stavu, v jakém byl doručen spotřebiteli. U výrobků, které byly již použity a nesou zámky poškození nebo použití spotřebitelem, nelze uplatnit reklamaci na výrobní vady nebo vady tisku. U výrobků, kde byl použit motiv pro tisk zakoupen u fotobanky, se dělají grafické úpravy pouze na základě písemného požadavku zákazníka.

Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli doručeno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Nestačí jej v tento den pouze odeslat. Po uplynutí této doby ztrácí kupující (spotřebitel) nárok na vrácení zboží a peněžní částky.

Spotřebitel v případě využití práva na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí plnění, musí dodavateli vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal.

Zboží zasílejte čisté, nejlépe včetně originálního obalu, zabalené tak, aby při jeho přepravě nedošlo k poškození či znehodnocení přepravcem. V tomto případě prodejce (dodavatel) nenese za poškození zboží zodpovědnost.

Zboží zaslané na dobírku nebude prodejcem (dodavatelem) přebráno.

Při zaslání vrácení (zaslání) zboží zpět, nevzniká spotřebiteli (kupujícímu) nárok na úhradu žádných nákladů, a to ani poštovného.

Zákazník obdrží zpět své peníze nejpozději do 30 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy.

Pokud zásilka nebyla předána z důvodu nevyzvednutí zásilky zákazníkem a byla vrácená zpět odesilateli, je opakované zaslání zásilky adresátovi zpoplatněno dle ceníku dopravného.

 

Jaké zboží nelze vrátit?

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:

na poskytování služeb, jestliže s jejich plněním bylo s jeho souhlasem započato před uplynutím lhůty 14 dnů od převzetí plnění.

na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli Prodávajícího

na dodávku zboží upraveného podle přání Kupujícího nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání

na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li Kupující jejich originální obal

na dodávku novin, periodik a časopisů

spočívajících ve hře nebo loterii

 

Ochrana osobních dat

Osobní data zákazníků jsou uchovávána v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. v platném znění. Osobní údaje zákazníků jsou plně zabezpečeny proti zneužití.

Uzavřením kupní smlouvy dává kupující prodávajícímu souhlas se zpracováním a shromažďováním svých osobních údajů v naší databázi, a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním. Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu a jejich odstranění z naší databáze a další zákonná práva k těmto údajům.

Osobní data, která kupující uvede při objednání, slouží výhradně pro naši potřebu a nebudou poskytnuta jiným subjektům.

Vyjímku představují externí spolupracovníci podílející se na individuálních projektech našich zákazníků. Těm je poskytnutá pouze informace o kontaktu v případě, že je nutno doplnit informace od zákazníka k úspěšnému dokončení objednávky. Další vyjímku tvoří dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu, který je nutný k bezproblémovému doručení zboží.

 

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího, v den uzavření kupní smlouvy. Kupní smlouva je sjednána v českém jazyce. Objednávka spotřebitele je po svém potvrzení jako uzavřená smlouva mezi kupujícím a prodávajícím archivována za účelem jejího splnění a další evidence. Nákupem zákazník souhlasí se zasíláním obchodních sdělení.

Momentem uzavření kupní smlouvy kupující - spotřebitel přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, včetně ceny objednaného zboží uvedené v potvrzené objednávce, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

Nově je možné řešení spotřebitelských sporů on-line. V tomto případě lze využít platformu, která je zřízena Evropskou komisí na adrese  http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

Obchodní podmínky nabývají účinnosti dne 18.11.2013

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.